logo

> Naprawa SoftuNaprawa softu 

Jedną ze świadczonych przez nas usług jest naprawa softu, czyli ponowne wgranie oprogramowania odpowiedniego dla danego modelu telefonu. Do uszkodzenia oprogramowania może dojść wskutek nieprawidłowego flashowania, przerwanej aktualizacji systemu lub z przyczyn niezależnych od użytkownika – czasem zdarza się tak, że telefon samoistnie zaczyna „wariować”. Nasi serwisanci to również programiści i informatycy, dla których naprawa oprogramowania w telefonie nie stanowi żadnego problemu! Obsługujemy urządzenia wyposażone w system operacyjny Android oraz iOS.

Unbrick

Wiele osób na własną rękę próbuje zmienić fabryczny system operacyjny telefonu na inny, zwykle nowszy. Producenci telefonów często nie oferują wieloletniego wsparcia technicznego i spora część użytkowników nie ma co liczyć na aktualizację systemu do najnowszej wersji. Zabieg zmiany systemu, czyli ROMu, nazywany jest flashowaniem. Ta z pozoru prosta czynność może skończyć się poważną usterką telefonu, jeśli zostanie przeprowadzona przez niedoświadczoną osobę. Wówczas mówimy o tzw. Bricku, a naprawę uszkodzonego telefonu nazywamy unbrickiem, co zwykle jest procesem skomplikowanym, wymagającym sporej wiedzy, doświadczenia i zaplecza technicznego, ponieważ czasem do naprawy niezbędna jest fizyczna ingerencja w urządzenie. Flashowanie może się zakończyć fiaskiem w przypadku, gdy wgrana zostanie niewłaściwa wersja systemu, dojdzie do wyjęcia kabla USB podczas kopiowania danych lub bateria w telefonie rozładuje się do zera. Jeśli chcesz mieć znów telefon zamiast cegłówki (ang. brick), odwiedź nasz serwis w Warszawie!

Debranding telefonu

Telefon kupiony bezpośrednio u operatorów zazwyczaj posiadają branding, czyli oprogramowanie wzbogacone o aplikacje i dodatki graficzne dostosowane do danego operatora. Wówczas na fabrycznie nowym urządzeniu zainstalowanych jest wiele aplikacji, które niekoniecznie pozytywnie wpływają na jego wydajność, a ponadto zajmują pamięć wewnętrzną. Ponadto telefony brandowane otrzymują aktualizacje oprogramowania ze sporym opóźnieniem w porównaniu do urządzeń niebrandowanych. Zapraszamy na debranding, czyli zastąpienie systemu z nakładką operatora wersją „czystą” prosto od producenta telefonu. Korzystając z naszych usług nie stracisz swoich danych!

Root

Wszystkie telefony z systemem Android posiadają fabryczną blokadę uniemożliwiającą edycję plików systemowych, instalację niektórych programów wymagających pełnego dostępu do systemu, a ponadto nie możemy usunąć wszystkich programów znajdujących się w telefonie. Root polega na odblokowaniu systemu i uzyskaniu pełnych praw administratora, znosząc przy tym wszystkie blokady. Wówczas przejmujesz pełną kontrolę nad urządzeniem, możesz przenosić programy na kartę SD, oszczędzając tym samym pamięć wbudowaną. Możesz usuwać poszczególne programy wbudowane w system Android oraz instalować szereg dodatków niedostępnych w sklepie Google Play. Uwaga – rootowanie zwykle wiąże się z utratą gwarancji producenta! Podkreślamy jednak, że root jest odwracalny, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, w telefonie można przywrócić fabryczne zabezpieczenia bez jakiegokolwiek śladu ingerencji.

Pozostałe usługi

Wychodząc naprzeciw wszystkim oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy również szereg innych usług związanych z oprogramowaniem telefonu, w tym:

  • Ściąganie blokad ekranów
  • Usuwanie FRP – blokady konta Gmail – bez utraty danych
  • Naprawę oprogramowania przy użyciu BOXów
  • Instalacja aktualizacji systemowych
  • Instalacja nawigacji
  • Usuwanie simlocka
  • Instalacja oprogramowani na tabletach i komputerach z systemem Windows

Ponadto oferujemy możliwość wykonania kopii zapasowej danych na naszych serwerach i wgrywanie backupów. Wykonanie kopii zapasowej kosztuje zaledwie 40zł i w przypadku wystąpienia awarii przywracamy wszystkie dane, które znajdowały się na telefonie. Zadzwoń do nas, jeśli chcesz się dowiedzieć, czy wykonujemy jeszcze inne usługi!KONTAKT
535-995-535

serwis@magicphone.pl

Magic Phone Serwis i Sklep GSM
al. Stanów Zjednoczonych 72 lok.1
Galeria Wiatraczna
04-366 Warszawa
© MAGICPHONE.pl | ALL RIGHTS RESERVED

Serwis telefonów komórkowych