aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Wymiana szybki w smartfonie

wymiana zbitej szybki w smartfonie

Pęknięta szybka w smartfonie to bardzo popularne uszkodzenie. Nic w tym dziwnego. Dotykowe ekrany są bardzo delikatne i daleko im do starych, odpornych prawie na wszystko, zwykłych wyświetlaczy. Wystarczy niefortunnie upuścić telefon, by szybkę smartfona pokryły mniejsze i większe pęknięcia. W najlepszym wypadku po prostu wyglądają one nieestetycznie. W najgorszym – utrudniają korzystanie z telefonu. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Profesjonalny serwis

Do wymiany szybki w smartfonie niezbędny jest profesjonalny serwis telefonów komórkowych. Specjaliści wymienią ekran i telefon będzie wyglądał jak nowy. Wbrew wciąż pokutującym mitom, szybkę da się wymienić nawet w najnowszych modelach telefonów. Często można usłyszeć też, że szybki w iPhone nie da się naprawić nigdzie indziej, jak tylko w oryginalnym serwisie Apple. To oczywiście nieprawda. Z iPhonem dobry serwis poradzi sobie równie skutecznie, jak z każdym innym telefonem. Serwisy potrafią wymienić również pęknięte szybki w tabletach. Najlepsze z nich oferują usługę wymiany door to door. Wystarczy wysłać uszkodzone urządzenie kurierem do danego serwisu po zgłoszeniu problemu, a ten wyceni naprawę i odeśle naprawione urządzenie prosto do naszego domu.

Lepiej zapobiegać

Wymiana szybki to zawsze nieplanowany wydatek. Na szczęście wymyślono kilka sprytnych gadżetów, dzięki którym można zapobiec pęknięciom, gdy telefon wyślizgnie się nam z ręki. Pierwszym z nich jest naklejenie na ekran szkła hartowanego. W razie upadku telefonu to właśnie ono przejmuje impet uderzenia. Bardzo łatwo się je nakleja i wymienia, każdy może zrobić to sam. Drugim praktycznym gadżetem są gumowe pokrowce, dzięki którym telefon pewniej leży w dłoni. Chociaż oba akcesoria wydają się kruche, znacząco wpływają na wytrzymałość telefonu w razie upadku. Warto więc zainwestować w nie niewielką kwotę, by nie musieć wykosztowywać się na potencjalne naprawy.