aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Naprawa elektroniki

zablokowany smartfon telefon - naprawa elektroniki

Naprawa elektroniki w telefonie to pojęcie ogólne. Serwis gsm przyjmuje do naprawy urządzenia w różnym stanie i z różnymi problemami. Żeby określić w którym miejscu występuje problem z elektroniką potrzebna jest wstępna diagnoza i przekazanie do serwisu wszystkich problemów z telefonem. Niektóre uszkodzenia można naprawić w sposób modułowy – wymienia się poszczególne elementy, inne niestety wymagają pracy pod mikroskopem i wylutowanie uszkodzonych półprzewodników.

Przedstawiamy Państwu najczęstsze przypadki które trafiają do naszego serwisu, które naprawiamy

Wymiana baterii
Jeżeli bateria w twoim telefonie jest spuchnięta to możliwe jest że jej żywotność się skończyła i wymienia się ją na nową, ale niekoniecznie daje to rozwiązanie problemu. Zdarzają się przypadki, że po wymianie baterii problem powraca. Zachodzi wówczas do zwarcia na płycie głównej lub w układzie ładowania.

Dlatego serwis gsm przy wymianie spuchniętej baterii potrzebuje więcej czasu na określenie przyczyny i testy. Sprawdzamy czy nowa bateria ładuje się prawidłowo i czy nie ma rozładowania – zwarcia na płycie głównej.

Wymiana złącza ładowania Samsung, Iphone, Huawei, LG, Xiaomi, Oneplus, Oppo, Sony, HTC, Lenovo, Nokia, Google Pixel i innych
Jeżeli twój telefon się nie ładuje to wymiana portu usb na nowy, w 95 procentach rozwiązuje problem. Nowe modele telefonów mają rozwiązanie w postaci gotowej płytki ładowania którą się wymienia modułowo.

Niektóre modele telefonów mają port usb na stałe przylutowany do płyty głównej. Przy uszkodzeniach portu ładowania dochodzi niekiedy do przerwania ścieżek lub zwarcia. Nasz serwisant po diagnozie naprawia uszkodzone elementy i po testach urządzenie jest w pełni sprawne.

Wymiana głośnika w telefonie Samsung, Iphone, Huawei, LG, Xiaomi, Oneplus, Oppo, Sony, HTC, Lenovo i innych
Wymiana tego elementu to naprawa dość prosta. Klienci jeżeli narzekają na jakość połączenia i nie słyszą prawidłowo rozmówcy najczęściej mają zawilgocony, brudny lub uszkodzony głośniczek główny. Wymieniamy głośnik w każdym telefonie chyba, że znajduje się on pod ekranem i należy go rozklejać. Głośnik w niektórych modelach np w Iphonach połączony jest z taśmą, która prowadzi elektronikę z płyty głównej do ramki wyświetlacza. Taśma taka w różnych przypadkach czasami wymaga wymiany.

Wymiana mikrofonu w telefonie Samsung, Iphone, Huawei, LG, Xiaomi, Oneplus, Oppo, Sony, HTC, Lenovo i innych
Na podstawie naszego doświadczenia nasz serwis gsm zauważył, że diagnoza postawiona przez klienta „mam do wymiany mikrofon” najczęściej wymaga sprawdzenia i okazuje się że wymienia się w telefonie głośniczek. Potrzebna jest zatem odpowiednio postawiona diagnoza.

Gdy rozmawiamy z inną osobą to musimy zauważyć, że mikrofon umieszczony jest na dole pod obudową – widoczna jest mała dziurka zabezpieczona siateczką. Jeżeli nasz rozmówca ciągle powtarza,że słabo nas słyszy należy udać się do serwisu telefonów komórkowych w celu wymiany mikrofonu. Test można powtórzyć z domownikiem, który słucha nas za ścianą w celu wymiany opinii. Nie należy wówczas przełączać rozmowy na tryb głośnomówiący ponieważ uruchamiamy drugi mikrofon. Ten najczęściej bywa sprawny dlatego rzadko jest wymieniany.

Mikrofon jest małym półprzewodnikiem umieszczonym na płycie głównej, Jeżeli nie ma żadnego sygnału z niego wylutujemy uszkodzony i wlutujemy nowy oryginalny mikrofon. Producenci umieszczają go jednak często na złącza modułowym ładowania. Pomimo, że ładowanie mamy sprawne wymienia się to złączę na oryginalne nowe. Naprawa jest dość szybka i pozbawiona ryzyka uszkodzenia płyty głównej

Wymiana ramki
Mamy kilka ramek umieszczonych w telefonie:
– Ramka wyświetlacza czyli w jej miejsce wklejamy ekran do telefonu.
– Ramką obudowy – wymieniamy ją przy uszkodzeniu mechanicznym.
– Ramką pod klapką baterii – również wymienia się na prośbę klienta jeżeli jest uszkodzona.

Wymiana klapki baterii w telefonie Samsung, Iphone, Huawei, LG, Xiaomi, Oneplus, Oppo, Sony, HTC, Lenovo i innych
Jeżeli telefon posiada z tyłu klapkę to jest ona najczęściej aluminiowa szklana lub plastikowa. Przy rozklejaniu telefonu producent zastosował różnego rodzaju uszczelki które sklejają ją z ramką wewnętrzną, dlatego użytkownik nie ma dostępu do baterii i elektroniki. Nasz serwis gsm w Warszawie rozkleja telefon właśnie od tyłu. Przy pomocy specjalnych urządzeń klapka baterii jest wymieniana razem z oryginalnymi uszczelkami

Wymiana kamery/aparatu

Naprawa oprogramowania