aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Jak przenieść dane ze starego telefonu do nowego (iPhone, Android)?

transfer plików w telefonach

Przenoszenie danych ze starego telefonu na nowy wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wiele jednak zależy od rodzaju telefonu i jego systemu operacyjnego. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak przenieść dane z iPhone’a na iPhone’a, z Androida na Androida, a także pomiędzy tymi dwoma środowiskami. Zapraszamy do lektury!

Jak przenieść dane z iPhone’a na iPhone’a?

Jak przenieść dane z telefonu na telefon w przypadku urządzeń marki Apple? To bardzo proste, ponieważ producent zadbał o odpowiednie udogodnienie o nazwie Szybki Start.

Jak przenieść dane z iPhone’a na iPhone’a? W tym celu wystarczy:

 • naładować i włączyć oba telefony, upewnić się, że oba mają włączony Bluetooth;
 • położyć urządzenia obok siebie;
 • zalogować się na nowym telefonie przy pomocy starego Apple ID;
 • wybrać na nowym urządzeniu opcję Szybki Start;
 • postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Dane z iPhone’a na iPhone’a można przenieść także przy pomocy narzędzia do tworzenia lokalnych kopii zapasowych, np. iCloud lub iTunes. W tym drugim przypadku trzeba najpierw utworzyć kopię zapasową starego iPhone’a w usłudze. Po utworzeniu kopii zapasowej można przejść do procesu konfiguracji i tam wybrać odpowiednią kopię zapasową. Następnie wystarczy poczekać, aż proces się zakończy.

Jak przenieść dane z Androida na Androida?

Przenoszenie danych z Androida na Androida jest możliwe z pomocą konta Google. Po włączeniu nowego telefonu i zalogowaniu się na konto Google można wybrać sposób przeniesienia danych — przewodowo lub bezprzewodowo. W przypadku pierwszej metody należy połączyć ze sobą oba telefony kablem USB-C – USB-C i postępować zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie.

Jak przenieść dane z Androida na Androida bezprzewodowo? Proces ten wymaga jedynie włączonego Wi-Fi. Wystarczy kilka kliknięć i wszystkie dane zostaną przeniesione na nowe urządzenie automatycznie.

Jak przenieść dane z iPhone’a na Androida?

Aby przenieść dane ze starego iPhone’a na nowego Androida, możemy skorzystać z aplikacji Dysk Google. Należy zainstalować tę apkę na urządzeniu z systemem iOS i następnie otworzyć ją.

przenoszenie danych ze starego do nowego telefonu screen1

Jak przenieść dane z iPhone’a na Androida przy pomocy Dysku Google? Kolejny kroki to:

 • zalogowanie się;
 • otworzenie Ustawień;
 • wybranie opcji Kopia zapasowa;
 • wskazanie, które dane mają zostać skopiowane;
 • wybranie polecenia Utwórz kopię zapasową.

Po zalogowaniu się na nowym urządzeniu na konto Google zobaczymy, że wszystkie zapisane dane są na nim dostępne.

Inny sposób to skorzystanie z aplikacji Google One, która służy do synchronizacji Google i iCloud.

przenoszenie danych ze starego do nowego telefonu screen2

Apkę należy zainstalować na nowym urządzeniu, następnie po jej uruchomieniu należy podać identyfikator Apple ID. Dzięki temu będzie możliwe zgranie danych pomiędzy dwoma urządzeniami.

UWAGA: Warto się przygotować na to, że nie wszystkie aplikacje zadziałają na Androidzie, ze względu na to, że wiele programów dedykowanych systemowi operacyjnemu iOS nie ma swoich odpowiedników dla systemu Android.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a?

Jak przenieść dane pomiędzy telefonami Android i iPhone? Jeśli nowym telefonem jest urządzenie marki Apple, możemy skorzystać z funkcji Szybki Start. W tym celu wystarczy:

 • zalogować się na nowym telefonie;
 • wybrać na nowym urządzeniu opcję Szybki Start oraz Skonfiguruj ręcznie;
 • postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie;
 • wybrać opcję Przenieś dane z Androida;
 • poczekać, aż proces się zakończy.

Drugi sposób na to, aby przenieść dane z Androida na iPhone’a, to pobranie na stare urządzenie aplikacji Przenieś do iOS. Po jej włączeniu na nowym telefonie z systemem iOS pojawi się kod do wpisania w aplikacji.

przenoszenie danych ze starego do nowego telefonu screen3

Kolejne kroki to:

 • wprowadzenie kodu na urządzeniu z systemem Android;
 • połączenie się z tymczasową siecią Wi-Fi;
 • wybranie zawartości, która ma zostać przeniesiona na nowy telefon i zatwierdzenie jej przyciskiem Dalej;
 • odczekanie, aż proces się zakończy;
 • ukończenie konfigurowania telefonu z systemem iOS.

UWAGA: Nie wszystkie aplikacje z Androida zadziałają na telefonie z systemem iOS. Niektóre programy będą wymagać ręcznego odszukania ich odpowiedników w sklepie z aplikacjami, dlatego warto przed przystąpieniem do przenoszenia danych zrobić sobie listę przydatnych aplikacji.

Jak przenieść dane ze starego telefonu — przydatne aplikacje

Na koniec kilka słów o aplikacjach służących do przenoszenia danych ze starego telefonu na nowy. W przypadku telefonów z systemem iOS nie ma potrzeby instalowania żadnych dodatkowych programów, ponieważ w zupełności wystarczy funkcjonalność Szybki Start od producenta. Tymczasem dla telefonów z Androidem warto skorzystać z narzędzi do przenoszenia danych udostępnionych przez producentów smartfonów. Przykładowo, Samsung oferuje swoim użytkownikom aplikacją mobilną Smart Switch. Tymczasem dla użytkowników urządzeń marki Huawei została opracowana aplikacja Phone Clone.

W ostateczności pozostaje także ręczne przenoszenie danych przy pomocy karty SD. Dane ze starego telefonu można skopiować na kartę pamięci i następnie zamontować nośnik w nowym telefonie. W uporządkowaniu plików pomoże aplikacja Files by Google.

przenoszenie danych ze starego do nowego telefonu screen4

Masz problem z przeniesieniem danych z telefonu na telefon lub nie masz na to czasu? Przyjdź i skorzystaj z oferty naszego serwisu telefonów MagicPhone w Warszawie.