aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Wymiana baterii w telefonie od ręki, czy jest to możliwe?

wymiana baterii w telefonie smartfonie

Temat baterii w telefonach jest jak rzeka. Wraz z rozwojem technologicznym, dokładaniem nowych funkcji do kolejnych modeli telefonów, baterie muszą utrzymać swoją pojemność. Każdy z nas chciałby żeby wytrzymała najlepiej 7 dni jak w starszych klasykach czyli Noki 6310i. Nasze telefony to obecnie mini komputery i różnią się od komputera jedynie gabarytami.
Ponadto, z dnia na dzień korzystamy z naszych telefonów coraz więcej. Zdarza się, że po podliczeniu nasz telefon aktywnie działa przez 6-8 godzin dziennie. Co za tym idzie, jest on narażony na szybkie rozładowywanie się baterii, doraźne doładowywanie i niskiej jakości kable, które nie wpływają korzystnie na baterię. Jednak taka jest rzeczywistość i często nie mamy na nią wpływu. Chcąc być w stałym kontakcie z pracownikami czy rodziną nasz telefon musi działać sprawnie, a bateria wytrzymywać po naładowaniu przynajmniej 10 godzin, a najlepiej cały dzień. Niestety w pewnym momencie może zdarzyć się, że bateria odmówi posłuszeństwa. Co zrobić w takim wypadku? Czy wymiana baterii w telefonie jest możliwa od ręki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszam do lektury.

Zepsuta bateria w telefonie – co zrobić?

Jeśli zauważyłeś, że Twój telefon po naładowanej baterii do 100 % wytrzyma jedynie kilka godzin, wyłącza się samoczynnie i bateria traci swoją pierwotną wydajność – należy udać się do profesjonalnego serwisu.

Bateria może odmówić posłuszeństwa z wielu powodów. Jednym z nich jest zbyt wydajne użytkowanie – jeśli zauważysz, że telefon nie działa tak efektywnie, jak wcześniej, a poziom stopnia naładowania przekłamuje stan faktyczny – serwis GSM Warszawa jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Inną sytuacją, w której bateria może ulec zniszczeniu jest upadek telefonu z wysokości lub kontakt z cieczą. W takiej sytuacji serwis telefonów to jedyne miejsce, w którym telefon wróci do pierwotnego stanu.

Wymiana baterii na własną rękę może doprowadzić do uszkodzenia elektroniki w telefonie. Jest dość ryzykowna. Zdecydowanie nie warto się jej podejmować, ponieważ można doprowadzić telefon do takiego stanu, który nie pozwoli go uratować nawet najlepszemu serwisantowi. Ponadto, jeśli będziesz to próbował zrobić na własną rękę, bez odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, możesz uszkodzić płytę główna, taśmę wyświetlacza lub inne podzespoły, a tym samym stracić gwarancję producenta.

Bateria wyeksploatowana – jak sprawdzić jej stan?

Bateria telefonu, jeśli korzystasz z niego bardzo często i przez długi czas, może ulec wyeksploatowaniu. Czas pracy baterii jest zazwyczaj określony w instrukcji konkretnego modelu. Natomiast, jeśli nie masz jej w zasięgu ręki, a chciałbyś się dowiedzieć, czy Twój telefon wymaga wymiany baterii, chętnie sprawdzimy to dla Ciebie. Jeśli stwierdzimy, że bateria nie nadaje się do dalszego użytkowania lub wręcz zagraża Twojemu bezpieczeństwu – zajmiemy się jej wymianą.

Czy wymiana baterii w telefonie jest możliwa od ręki?

Tak, wymiana baterii w telefonie jest możliwa od ręki. Jest to proces, który wymaga od serwisanta skupienia i odpowiednich umiejętności. Jednak, jeśli wybierzesz serwis GSM Magic Phone, możesz liczyć na natychmiastową pomoc. Oddzielimy delikatnie klapkę telefonu za pomocą odpowiedniej maszyny i dokonamy wymiany zużytej lub zepsutej baterii na nową.

Nie będziesz zmuszony do długiego oczekiwania ani zostawiania telefonu w serwisie na dłużej niż godzinę. Wystarczy umówienie spotkania i rezerwacje części w serwisie.

Wymiana baterii tylko w serwisie GSM Magic Phone. Znajdziesz tutaj obsługę i usługi na najwyższym poziomie. Każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie i robimy, co w naszej mocy, żeby sprostać Twoim wymaganiom i zaspokoić potrzeby związane z telefonem w jak najkrótszym czasie. Dzięki nam nie będziesz zmuszony nieoczekiwanie przerywać pracy ani kontaktów z rodziną czy znajomymi. Wymiana baterii nastąpi od ręki i zostanie wykonana z najwyższą starannością. Po wymianie telefon jest testowany i sprawdzany jest pobór prądu przy ładowaniu. Każda bateria w Serwisie gsm jest oryginalna ponieważ tylko taka zapewnia prawidłowe działanie.

Niektórzy klienci wpadają na pomysł, żeby zamontować baterię o większej pojemności. Są to nieprawidłowe metody i nie przynoszą żadnych korzyści. Każdy producent dobrał odpowiednią baterie do podzespołów, która zapewnia optymalną pracę.

Oprócz wymiany baterii wykonujemy wymiany szybek, odzyskiwanie danych z telefonów, naprawę oprogramowania i wiele innych. Przyjdź i sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.