aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Serwis iPhone. Tylko w punkcie Apple?

iphone

iPhony to jedne z najpopularniejszych smartfonów. Z jakiegoś powodu narosło wokół nich wiele mitów. Jednym z nich jest to, że to urządzenia bardzo drogie i nie da się ich naprawić nigdzie indziej, jak tylko w serwisie Apple i to za bardzo duże pieniądze. To oczywiście nie prawda. iPhona, jak każdy inny smartphone, da się naprawić w zwykłym serwisie.

Kiedy warto iść do serwisu Apple?

Oczywiście istnieją przypadki, gdy z naprawą należy udać się do punktu Apple. Jest to chociażby czas, gdy telefon jest jeszcze na gwarancji producenta (podobnie zresztą jak w przypadku zakupu telefonu innej marki). Jeśli ma on usterkę, niespowodowaną naszą winą (np. grzejąca się bateria, wyłączanie się urządzenia), serwis naprawi ją w ramach gwarancji lub po prostu wymieni urządzenie na nowe. Gorzej, jeśli usterka pojawiła się przez nas, np. gdy telefon upadł na ziemię i pękła mu szybka, lub wpadł nam do wanny pełnej wody. Gwarancja producenta nie obejmuje takich napraw. Wtedy mamy dwie możliwości: naprawić urządzenie w serwisie Apple, by nasza gwarancja dalej była ważna – lecz wtedy będziemy musieli ponieść spory koszt, lub oddać telefon do naprawy do zwykłego serwisu, jednak wtedy utracimy gwarancję. Czy jednak „zwykły” serwis oznacza „gorszy” serwis?

Zwykły serwis

Absolutnie nie! Produkty Apple już od dawna nie są na rynku nowością. Urządzenia są więc już dobrze znane specjalistom, którzy potrafią naprawić nie tylko iPhony, ale również smartfony innych producentów. Usługi wszechstronnych serwisów w niczym nie są gorsze od tych oferowanych przez markowe punkty. Serwisowanie iPhone’a czy też wymianę szybki w telefonie tej marki można więc śmiało zlecać zwykłemu serwisowi. Koszty usług są przeważnie tańsze, serwisy dysponują zarówno oryginalnymi częściami, jak i tańszymi zamiennikami. Jeśli więc gwarancja na telefon dobiega końca lub skończyła się już dawno, nie ma sensu przepłacać. Nie musimy też szukać najbliższego serwisu Apple.

Serwis telefonów oferuje nawet usługę door-to-door, dzięki której iPhona możemy wysłać do naprawy kurierem i poprosić o odesłanie go do nas po naprawie.