aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Jak wymienić samą szybkę w telefonie Samsung?

wymiana zbitej szybki w smartfonie

Telefony komórkowe towarzyszą nam każdego dnia. W pracy, w szkole i podczas odpoczynku. Wyjmujemy je i chowamy do kieszeni lub torebki kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt razy dziennie. Korzystamy z wielu aplikacji i dodatkowych programów, które sprawiają, że telefon wchodzi na najwyższe obroty. Zazwyczaj damy o to, żeby odkładać go w bezpieczne miejsce. Jednak czasem zdarzy się, że przez nieuwagę lub chwilowe roztargnienie telefon nagle wypadnie nam z dłoni. Czas zwalnia, a my w napięciu podnosimy go z podłogi i z biciem serca oraz drżeniem rąk sprawdzamy, czy szybce nic się nie stało. Jeśli jest cała – oddychamy z ulgą. Jeśli jednak tym razem się nie udało i szybka w telefonie pękła, zapewne zastanawiasz się, co zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej. Powiemy Ci, kiedy warto wymienić szybkę i czy warto wybrać się do profesjonalnego serwisu.

Wymiana szybki w telefonie – kiedy należy to zrobić?

Wymiana szybki w telefonie Samsung, iPhone, Huawei czy innych następuje w podobnych momentach. Zazwyczaj w sytuacji, kiedy niefortunnie nasz telefon wypadnie z ręki lub zsunie się z łóżka czy szafki nocnej. Ponadto, jeśli nosisz telefon w spodniach, szczególnie w tylnych kieszeniach, może się zdarzyć tak, że szybka telefonu pęknie pod Twoją nieuwagę. Kiedy będziesz potrzebować telefonu, wyjmiesz go z kieszeni i Twoim oczom ukaże się sieć pęknięć na ekranie. Nie należy od razu panikować. Niekiedy pęknięcia szybki telefonu pozwalają na chwilowe użytkowanie urządzenia. A zatem jeśli potrzebujesz pilnie wykonać telefon, napisać maila lub wysłać wiadomość – możesz spróbować nawet z pękniętą szybką. Natomiast nie jest zalecane, żeby korzystać z telefonu z pękniętą szybką przez dłuższy czas. Dotykanie ekranu i przyciskanie go do matrycy może spowodować poważniejsze uszkodzenia. A te z kolei mogą sprawić, że naprawa nie będzie dotyczyła tylko wymiany szybki, ale również ekranu, który bywa połączony z ramką.

Jednak, jeśli Twój telefon po pęknięciu szybki się nie włącza – oznacza to, że problem jest poważny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie niezwłoczne udanie się po pomoc profesjonalisty. Serwis GSM Magic Phone w Warszawie pomoże Ci nie tylko z pękniętą szybką, ale również diagnostyką pozostałych problemów, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie Twojego telefonu.

Wymiana szybki w telefonie – czy jest możliwa od ręki?

Wymiana szybki w telefonie dowolnej marki może nastąpić od ręki. Wszystko zależy od tego, jak poważne jest pęknięcie. Po tak niefortunnym zdarzeniu, w którym ucierpiał Twój telefon, zaleca się udać się do serwisu. W serwisie GSM w Warszawie zajmujemy się kompleksową i profesjonalną obsługą na najwyższym poziomie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby sprostać Twoim wymaganiom. Po wstępnej diagnostyce wymiana szybki w Samsung, jak również innych telefonach jest możliwa od ręki. Przyjdź i przekonaj się, jak szybko jesteśmy w stanie doprowadzić Twój telefon do stanu sprzed wystąpienia usterki.

Jeśli chodzi o koszt wymiany szybki to będzie ona różna i będzie zależeć od różnych czynników. Pierwszym z nich jest model telefonu. Z reguły – im niższa pierwotna wartość telefonu, tym niższy koszt naprawy lub wymiany szybki. Chodzi tutaj głównie o koszt części, które należy wymienić. Ponadto, wymiana ekranu w telefonach dotykowych jest czasochłonna, więc ostateczna cena zależy również od tego, ile czasu serwisant spędzi na naprawie telefonu. Najlepszą opcją jest wizyta w renomowanym serwisie GSM i dokonanie wyceny naprawy na miejscu. Jeśli zdarzy się, że ekran w Twoim telefonie pęknie – przyjdź do nas, a odzyskasz swój telefon w idealnym stanie w mgnieniu oka.

Jeżeli twój telefon ma na ekranie pękniętą szybkę ale i widoczne pasy lub plamki, niestety będzie potrzebna wymiana ekranu. Nie obawiaj się o jego działanie i dane znajdujące w telefonie. Jeżeli telefon nie miał kontaktu z cieczą i nie rozkręciłeś go, będzie wyglądał i pracował jak dawniej. Poproś serwisanta o wycenę i określ inne problemy, które występowały. Przy wymianie ekranu warto pomyśleć o wymianie baterii, jeżeli twój telefon ma więcej niż dwa lata lub zauważyłeś spadek działania baterii.

Przejdź do działu serwis i naprawa telefonów Samsung aby zobaczyć jakie inne usterki usuwamy w smartfonach tej marki.