aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Wady wyświetlacza Amoled. Paski i wypalone piksele

wyświetlacz Amoled w telefonie

Wyświetlacze Amoled podbijają świat elektroniki i coraz częściej duże firmy wyposażają w nie swoje produkty. Niestety, wyświetlacze te maja tyle samo zalet, co wad, a ich siła często staje się ich słabością. Zanim przyjrzymy się wadom wyświetlacza Amoled, sprawdźmy jego charakterystykę.

Magia Amoledów

Omawiany rodzaj wyświetlacza wyposażony został w aktywną matrycę, dzięki której każdy piksel jest aktywowany bezpośrednio.

Dzieje się to za sprawą odpowiedniego obwodu, dostarczającego napięcie do katody i materiałów anodowych. W ten sposób stymuluje się środkową warstwę organiczną. W efekcie piksele w tych wyświetlaczach włączają się oraz wyłączają trzy razy szybciej niż w tradycyjnych.

Zastosowana technologia sprawia, że ekran taki oferuje wspaniałe wrażenia wizualne, zarówno podczas oglądania zdjęć, filmów, jak i grania w ulubione gry. Obraz jest lepszy i posiada lepszą widoczność.

Technologia Amoled to także dużo szybszy czas reakcji, wyższe częstotliwości odświeżania, a także bardziej nasycone kolory. Ich użytkownicy chwalą sobie szeroki kąt widzenia, a także mniejsze zużytkowanie baterii.

Nie taki Amoled piękny, jak go malują

Omawiany wyświetlacz nie pozbawiony jest jednak wad, do których należą:

  • paski
  • wypalone piksele

Wypalone piksele objawiają się charakterystyczną poświatą, które nie powinna występować w wyświetlaczach tego typu. Często pojawiają się też paski, które przeszkadzają w codziennym użytkowaniu telefonu.

Producenci smartfonów, stosujących omawiane ekrany, jako przyczynę tego typu awarii wskazują zbyt długie i zbyt intensywne korzystanie z urządzenia oraz niewygaszanie ekranu przez dłuższy czas.

Jest to jednak dość problematyczne dla użytkowników urządzeń, którzy często smartfon traktują nie tylko jako telefon, lecz także wielofunkcyjne urządzenie multimedialne, umożliwiające oglądanie zdjęć, filmów, teledysków czy jako urządzenie do gry. Z takim wykorzystaniem urządzenia nierozerwalnie łączy się jego długotrwała eksploatacja.

Serwis telefonów Magic Phone zajmuje się naprawą i wymianą wyświetlaczy w smartfonach marek Samsung, Iphone, Sony, Xiaomi, Huawei, Nokia, HTC, LG, OPPO, Motorola, OnePlus i wielu innych. Zapraszamy do naszego serwisu w Warszawie przy ul. aleja St Zjednoczonych 69 (lok C2, 1 Grzybek; 04-028 Warszawa).