aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Kiedy wymienić aparat w telefonie?

zdjecie wykonane telefonem

Jednym z najważniejszych aspektów, na które zwracamy szczególną uwagę przy zakupie telefonu jest aparat. Nasze telefony to obecnie podręczne „lustrzanki”. Zalety dobrego aparatu w telefonie to jego rozdzielczość, przesłona, auto-fokus, stabilizator oraz inne parametry, które bierzemy pod uwagę. Obecnie ciężko jest nam sobie wyobrazić dzień bez możliwości uwieczniania istotnych momentów z naszego życia. A taką możliwość daje nam telefon z dobrym aparatem. Jednak niestety zdarza się, że aparat w telefonie zaczyna szwankować. Jest to związane z błędem oprogramowania lub uszkodzeniami mechanicznymi. Jak sprawdzić, czy należy wymienić aparat w telefonie na nowy? Odpowiedź znajdziecie, poniżej, więc zapraszam do lektury. Dzięki naszym poradom zaoszczędzisz czas i pieniądze, a także nerwy, kiedy aparat w Twoim telefonie nagle odmówi posłuszeństwa.

Kiedy należy wymienić aparat w telefonie?
Aparat w telefonie to część elektryczna połączona z obiektywem. Elektronika, jak wiemy nie zawsze jest stabilna. Mikro zwarcie na płycie głównej lub w okolicy aparatu może zablokować prawidłowe funkcjonowanie i korzystanie z aparatu w telefonie. Jeśli zauważysz na zdjęciach plamki, kropki, puszki albo aparat, mimo dobrego oświetlenia fotografowanego przedmiotu, nie możesz złapać ostrości – pora zająć się jego reanimacją. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów, od których warto zacząć sprawdzenie, czy błąd, aby na pewno leży po stronie aparatu.

Jak sprawdzić, czy aparat w telefonie jest naprawdę zepsuty?
Przypadek pierwszy i wstępna diagnoza aparatu (może ulec zmianie)
Jeżeli aplikacja APARAT nie uruchamia się lub widzisz czarny ekran po uruchomieniu.

Należy pobrać aplikację „Aparat” lub „Kamera” ze sklepu z aplikacjami. Jeśli wybrana aplikacja nie zadziała – możemy mieć pewność, że problem tkwi w samym aparacie, płycie głównej lub oprogramowaniu. Rozwiązaniem jest kopia twoich danych z telefonu na komputer i tak zwany factory reset czyli ustawienia fabryczne. Proszę pamiętać o swoim koncie Google lub Apple ID. Jest ono kluczowe po restarcie telefonu ponieważ zostaniemy zapytani o te dane, nawet po restarcie.

Warto robić to od czasu do czasu, żeby pozbyć się nagromadzonych – zbędnych danych w naszym urządzeniu.

Jeżeli ustawienia fabryczne nie pomogły i aparat nadal się nie uruchamia, można wziąć pod uwagę, że moduł aparatu został odłączony od płyty głównej lub jest rzeczywiście uszkodzony. Dlaczego tak się stało, pomimo, że twój telefon ma zaledwie kilka miesięcy ? Jest to usterka losowa. Zdarza się w elektronice. Są również przypadki, że sam moduł lampy flash robi zwarcie i blokuje aplikacje Aparat.

Ustalamy zatem diagnozę – aparat uszkodzony.

W tym celu radzimy udać się do naszego serwisu w Warszawie w celu wymiany aparatu w telefonie.

Przypadek drugi
Jeżeli aparat działa, ale robimy zdjęcia gorszej jakości niż wcześniej albo pojawiają się na nich niechciane elementy, brakuje nam również ostrości lub focusa czyli zbliżenia fotografowanych rzeczy. W takim wypadku należy upewnić się, czy mamy do czynienia z niesprawnym modułem aparatu.

Warto przypomnieć sobie również czy nasz telefon miał kontakt z cieczą lub był już naprawiany przy okazji innej usterki np. ekranu ?

Zasadą takiej usterki jest usunięcie kurzu lub drobinek z obiektywu. Nie należy jednak korzystać z żadnej chemii a jedynie drobnej czystej ściereczki. Ważne, żeby oczko aparatu, które ochrania nasz obiektyw, nie było uszkodzone.

Jeżeli w twoim telefonie oczko aparatu jest zbite – należy je jak najszybciej wymienić, ponieważ nie chroni nam, w żaden sposób obiektywu w aparacie telefonicznym.

Jeżeli plamki na zdjęciach pozostają – jedynym rozwiązaniem jest wymiana aparatu na nowy.

Kolejnym sposobem, który może pomóc w przywróceniu prawidłowej pracy aparatu jest wyciągnięcie z niego karty pamięci. W związku z tym, że karta czasami ulewa uszkodzeniu może spowodować brak możliwości zapisu zdjęć. Jako użytkownicy mamy wrażenie uszkodzonego aparatu ponieważ widzimy czarne kwadraty w Galerii. Jeśli wyjmiemy kartę SD z telefonu, zdjęcia powinny zapisać się na telefonie. Usterka ta występuje stosunkowo rzadko, więc nie będzie to rozwiązanie gwarantujące stu procentowy sukces.

Jeśli aparat w Twoim telefonie szwankuje i nie potrafisz sam rozwiązać tego problemu – zapraszamy do naszego serwisu GSM w Warszawie.