aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Wymiana baterii w smartfonie

wymiana baterii w telefonie smartfonie

Aparaty starej generacji nauczyły nas, że z telefonem komórkowym wszystko da się zrobić samemu. Gdy stary telefon upadał na ziemię i rozpadał się na części, po prostu składaliśmy go z powrotem, włączaliśmy i zapominaliśmy o całym wydarzeniu. Współczesne smartfony to jednak bardzo delikatny zbiór modułów i złącz z elektroniką szczelnie zamkniętych obudową. Najczęściej plastikową aluminiową i szklaną. Problemem może więc być chociażby wymiana baterii na nową. Aby nie uszkodzić telefonu, najlepiej w tym celu oddać go w ręce specjalistów.

Kiedy wymienić baterię?

O wymianie baterii myślimy zazwyczaj wtedy, gdy przestaje ona być wydajna. Jeśli telefon szybko się rozładowuje i w zasadzie nie możemy wyjść z domu bez ładowarki, baterię należy wymienić. Inną przesłanką do wymiany baterii mogą być przekłamane odczyty wskaźnika baterii. Jeśli pokazuje nam on, że bateria jest naładowana, a mimo to telefon wyłącza się i trzeba go podpiąć do prądu, to także sygnał, aby poprosić o pomoc specjalistów. Baterię wymieniamy zawsze wtedy, gdy telefon podczas ładowania bardzo mocno nagrzewa się lub co gorsza – zaczyna odkształcać lub puchnąć. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do tragedii. O wymianie baterii warto pomyśleć też wtedy, gdy po upadku telefon zaczyna się dziwnie zachowywać, wyłączać lub rozładowywać szybciej niż dotychczas. Mimo że przy upadku nie pękła szybka, może okazać się, że została uszkodzona bateria.

W rękach specjalistów

Wymiana baterii w różnych modelach smartfonów jest często prezentowana przez domorosłych majsterkowiczów na forach w Internecie. Wymiana wydaje się prosta ale pozory mylą. Robi to specjalista, który robił to setki razy i sam przygotowuje sobie wcześniej taki telefon na urządzeniach niewidocznych w filmach. Nie warto więc wymieniać baterii samemu. Po pierwsze, możemy stracić gwarancję producenta na telefon. Po drugie – możemy go jeszcze bardziej uszkodzić. Wnętrze smartfona to skomplikowany elektroniczny system, bardzo wrażliwy na wszelkie działania. Nie mając doświadczenia w pracy z takimi urządzeniami, możemy niechcący nieodwracalnie uszkodzić nasz telefon. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest oddanie go w ręce wykwalifikowanych specjalistów z serwisu smartfonów.