aleja St Zjednoczonych 69, 04-028 Warszawa "Grzybki"
Potrzebujesz serwisu?

Ostatnie wpisy na blogu

Zbita szybka i wyświetlacz. Czy straciłem dane w telefonie?

zbita szybka w telefonie smartfonie

Jeszcze dwadzieścia lat temu, gdy komuś popsuł się telefon komórkowy, dana osoba traciła co najwyżej kontakty z książki telefonicznej. Chociaż sytuacja była niekomfortowa, utracone dane dawało się jednak dość szybko odzyskać. W dobie smartphonów w telefonach przetrzymujemy nie tylko numery telefonów do znajomych, ale często też ważne SMSy, czy pamiątkowe zdjęcia, których nie da się tak po prostu odtworzyć. Czy jednak oznacza to, że podczas awarii telefonu tracimy nieodwracalnie wszystkie dane? Oczywiście, że nie!

Odzyskiwanie danych

Z odzyskaniem danych raczej nie poradzimy sobie sami. W razie awarii musimy znaleźć doświadczony serwis gsm, który ma do tego zadania niezbędną wiedzę i sprzęt. Z telefonów, które nie chcą się włączyć, profesjonalne serwisy są w stanie odzyskać prawie wszystkie dane. Jeśli dostarczymy popsuty telefon wraz z nowym, mogą nawet przerzucić wszystkie dane na sprawny model. Warunkiem jest jednak to, że oba smartphony będą od tego samego producenta. Co się dzieje w wypadku, gdy nasz telefon doznał dużych uszkodzeń mechanicznych? W większości przypadków dane w dalszym ciągu da się odzyskać. Jeśli nie została uszkodzona płyta główna, nie musimy się martwić. Nawet najbardziej rozbity telefon warto przynieść do serwisu, który fachowy okiem oceni, czy da się z niego jeszcze odzyskać dane. Zbita szybka nie ma żadnego wpływu na dane!

Pierwsza pomoc

Na sukces przy odzyskiwaniu danych spory wpływ ma zachowanie użytkownika po awarii telefonu. Jeśli urządzenie działa, nie powinien on zapisywać na nim nowych danych, które, najprościej mówiąc, nadpisują się na tych, które chce odzyskać. Im więcej nowych danych otrzyma urządzenie, tym mniejsze prawdopodobieństwo odzyskania starych. Jeśli nasz smartphone wpadnie do wody, nie dajmy się skusić, by go włączyć i sprawdzić, czy działa. Po wyjęciu z wody czym prędzej zanieśmy go do serwisu, a fachowcy będą mieli mniej pracy, by przywrócić go do życia. Zawsze trzymajmy się zasady, że uszkodzonego urządzenia lepiej nie włączać, by jego stan nie pogorszył się jeszcze bardziej.

Przejdź do naszej usługi serwisowej WYMIANA SZYBKI W TELEFONIE i dowiedz się ile to kosztuje i jak długo trwa naprawa

ZOBACZ RÓWNIEŻ: